301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 17:43
 
Avukatımız Turan Uzun oldu
Geçtiğimiz günlerde olağanüstü kongre yaparak başkan değişikliğine giden kulübümüz kurumsallaşma adına çalışmalarına hız verdi.
A TAKIM Haberi


Kulübümüzün avukatı Turan Uzun oldu.

Geçtiğimiz günlerde olağanüstü kongre yaparak başkan değişikliğine giden kulübümüz kurumsallaşma adına çalışmalarına hız verdi.

Birçok amatör kulüpte aktif bulunmayan görevleri hayata geçirerek atama ve görevlendirmeler yapan Yönetim Kurulumuz kulüp avukatlığı görevine ise uzun yıllardır Karadeniz Ereğli’de avukatlık yapan Avukat Turan Uzun’u getirdi.

                                     

Başkanımız Tevfik Cengiz Demirci “ben yaklaşık olarak 3 yıldır amatör spor camiasının içerisindeyim. Üçüncü şahısların kulüpler ve kişiler hakkında tasvip etmediğimiz birçok itham ve dedikodusuna şahit olma imkânı bulduk. Varsayım üzerine yapılan, kişilik haklarına saldırılar ve ihlallerinin yaşandığını görmek beni şahsen üzdü. Bu tarz aslı astarı olmayan söylemlere ileride bizlerinde maruz kalmaması, asılsız iddialar ile gerek kulübümüz ve yönetim kurulumuzun yanı sıra sporcularımız ve gönüldaşlarımızın zan altında bırakılmaması için hukuki haklarımızı gözetme kararı aldık. Gerek sosyal medyada gerekse farklı ortamlarda incitici, kırıcı ve küçük düşürücü söylemler ve iddiaların hukukta karşılık bulmasının doğru olduğunu düşünerek, kulüplerin bir avukata ihtiyacı olduğuna kanaat getirdik. Bu süreçte ince eleyip sık dokuyarak tecrübesi ve avukat camiasındaki saygın kişiliği ile herkesin takdirini toplayan Avukat Turan Uzun kardeşimiz ile çalışma kararı aldık. Kendisine ZES ailesine hoş geldin diyoruz” dedi.

Kulüp Avukatımız Turan Uzun ise “Zonguldak Ereğli Spor veya özellikle gençlerin dilinde ZES hangi köye gitsem, hangi ortama girsem mutlaka bir sporcusu önüme çıkan bir kulüp diyebilirim. Bu denli geniş kitleye hitap eden ve gençlerin en uğrak kulüpleri arasında lider konumda olan bir kulüpte görev almak istedim. Spora ve sporcuya hizmet geleceğe hizmettir. Bende geleceğimize sahip çıkmak adına Zonguldak Ereğli Spor ailesine katılmaya karar verdim. İnşallah kulübümüzün, yöneticilerimizin, futbolcularımız ve gönüldaşlarımızın tüm hukuki haklarını savunma şerefini üstleneceğim. Umarım yine de bu tarz durumlara maruz kalmayız. Çünkü önemli olan spora ve sporcuya hizmet etmektir. Sevgili Tevfik hocam ile de farklı ivme yakalayacağımıza inancım tamdır” diyerek duygularını ifade etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kulüp Avukatımız Turan Uzun, Başkanımız Tevfik Cengiz Demirci,
Yorumlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Teknik Heyet
Arşiv Arama
Haber Yazılımı